10/05/18

Resultados Torneos Día Ciencia 2018

TORNEO A 10 MINUTOS

1 JOSÉ M DORADO, 5 10.5 16.5 15.0
2 MARTIN HERVADA, 4 9.0 16.0 13.0
3 PEDRO TOME,         4 9.0 15.5 12.0
4 RODRIGO PENA, 4 8.0 14.0 14.0
5 FLORENCIO GONZALEZ, 4 5.5 10.5 10.0
6 FRANCSCO VENTOSO, (s14) 3 9.5 17.0 10.0
7 DIEGO MEDIN,         3 9.0 15.0 9.0
8 DAVID SEIJO,         3 9.0 15.0 8.0
9 DAVID VISOS,       (s14)         3 6.5 11.0 9.0
10 FRANCISCO GARCIA, 3 6.0 10.5 7.0
11 PABLO FURELOS, 3 6.0 9.5 6.0
12 LUIS RODRIGUEZ, 2.5 6.5 11.0 7.5
13 NOS GARCIA MUÑOZ, 2 10.0 16.0 9.0
14 VERA GARCIAMUÑOZ, 2 8.0 14.0 9.0
15 ADRIÁN QUEEDO, 2 6.5 12.0 5.0
16 DAVID PEREZ,           2 6.5 11.0 6.0
17 JOSE A. DOMINGUEZ, 2 6.0 10.0 5.0
18 ALEJANDRO FNDEZ RAMOS,         2 5.5 10.0 5.0
19 HÉCTOR RODRIGUEZ, 2 5.0 8.5 6.0
20 LILA GIMENEZ,         1.5 7.5 13.5 6.5
21 JACOBO LOPEZ,         1 8.0 12.5 5.0
22 ANGEL,                 1 7.5 12.0 2.0
23 RUBÉN TROITEIRO, 0.5 7.0 10.5 0.5
24 TELMO ALVAREZ, 0.5 4.0 7.5 0.5


PASAPEZAS

1. Francisco Garcia & David Seijo
2. Dani Mariño & Dani Maderuelo
3. Jia Li Song & Pablo Furelos
4. Adrián Quevedo & David Pérez
5. Isaac & Francisco Ventoso
6. Ernesto Pérez & David Visos

02/05/18

Día da Ciencia

Este sábado día 5, temos o Día da Ciencia, actividade coa que colabora AGAX dende a súa primeira edición.

Os que xa coñecen o día xa saben que por ali colocamos taboleiro xigante de xadrez e de damas.

Tamén temos dúas actividades principais:

Torneo de Pasapezas.
Ás 12,00.
Modalidade de xadrez por parellas.
Premios para a parella vencedora.

Torneo de 15 minutos,
Roldas ás 16,00, 16,30, 17,00, 17,30 e 18,00
Premios para os tres primeiros da categoría absoluta, os tres primeiros sub14 e libro de agasallo para todos os participantes.

Para ter un pouco de previsión, podes anotarte nesta ligazon: PREME

09/05/17

Gañadores do XXII Día da Ciencia na Rúa

A parella formada por Diego Codesido e José Manuel Andión logrou a victoria no Torneo de Pasapezas. Moi atrás quedaron Fran Pedreira e Rodrigo Pena, campións en anos pasados.
No Torneo Fran Pedreira logrou con autoridade a primeira praza, mentras que Dani Mariño foi o mellor sub14.

Pasapezas

1. Daniel Codesido & José M. Andión
2. Florencio González & Roberto Blandón
3. Dani Mariño & Dani Maderuelo
4. Fran Pedreira & Rodrigo Pena

Torneo de Rápidas

1 FRAN PEDREIRA,     5 9.0 5 15.0 15.0
2 RODRIGO PENA,     4 8.5 3 13.0 16.0
3 RAFAEL ARRESE,     3.5 7.0 1 9.0 10.5
4 PABLO LEIS,     3 8.5 3 11.0 14.0
5 FLORENCIO GONZALEZ,     3 8.5 3 10.0 15.5
6 ROBERTO BLANDON,     3 8.0 2 7.0 14.0
7 MARTIN HERVADA,     3 5.5 3 9.0 11.0
8 DIEGO MEDIN,     2.5 7.5 2 10.0 13.0
9 OSCAR MANUEL GONZALEZ,     2.5 6.0 1 7.5 10.0
10 DANI MADERUELO,     1.5 5.5 1 4.0 9.0
11 DAVID SEIJO,     1 8.0 0 3.0 12.5
12 DANIEL MARIÑO,     1 7.0 0 2.5 11.5
13 JOSE ANTONIO DOMINGUEZ,     1 2.5 1 3.0 7.0
14 DIEGO MORAL,     0 5.5 0 0.0 5.5
15 ALFREDO CHAVER,     0 4.5 0 0.0 4.5

05/05/17

XXII Día da Ciencia na Rúa

XXII Día da Ciencia na Rúa

Pois un ano mais, e xa van vinte e dous, AGAX acude ao Día da Ciencia na Rúa. Que será este primeiros sábado de mes.
Estaremos, coma case sempre, nos soportais da Casa das Ciencias.
Basicamente teremos o de todos os anos:

Colocaremos taboleiros para botar partidas, incluíndo os taboleiros xigantes de damas e xadrez.

E realizaremos algúns torneos:

Torneo de Pasapezas. Ás 12,30.

Torneo de Partidas Rápidas. Ás 16,30.

Concurso de resolución de problemas (Dende ás 16,00)

Tes algo mellor que facer?

08/05/16

Resultados Torneo Día da Ciencia

1 DIEGO GARCIA-MUÑOZ,     4.5 9.0 15.0 12.5
2 JOSE MARIA GONZALEZ,     4 8.5 13.5 11.0
3 GREGORIO SAAVEDRA,     3.5 7.5 11.0 9.0
4 PACO LEAL,     3 10.5 17.0 11.5
5 DANIEL CODESIDO,     3 10.0 16.5 12.0
6 SANTIAGO DOMINGUEZ,     3 7.5 11.5 8.0
7 DIEGO MEDIN,     3 6.5 11.5 6.0
8 JOSE MANUEL ANDION,     3 6.0 10.5 8.0
9 DANIEL POUSADA,     2 8.5 13.5 7.0
10 ADRIAN MARTINEZ,     2 7.0 11.0 9.0
11 GONZALO CAMBON,     2 7.0 10.5 6.0
12 ESTEBAN PEREZ,     1 8.0 13.5 2.0
13 FLORENCIO GONZALEZ,     1 7.0 12.5 3.0
14 CARLOS FARIÑAS,     0 1.5 1.5 0.0

06/05/16

DIA DA CIENCIA NA RUA

MAÑÁ SABADO celébrase unha nova edición do Día da Ciencia na Rúa.
O parque de Santa Margarida da Coruña, ao redor da Casa das Ciencias acolle de novo esta actividade que xa supera os vinte anos de celebración.
AGAX estará de novo presente, como desde a primeira edición difundindo a práctica do xadrez e doutros xogos de estratexia.
Aínda que un dos elementos máis vistosos é a colocación do taboleiro xigante, os afeccionados á nosa actividade terán ocasión de competir en dúas modalidades distintas.
Por unha banda ás 12,30 celebraremos o Torneo de Pasapezas, modalidade que se disputa por parellas.
Ás 17,00 celebraremos un Torneo de Partidas Rápidas dividindo aos xogadores en dúas categorías; absoluta e sub14.

Durante a xornada a organización desta actividade científica rendirá unha homenaxe ao profesor de Maristas Enrique Santillán, recentemente falecido, e presente dende os inicios nos días da Ciencia na Rúa.

08/05/15

Vinte anos desta festa da ciencia

E alí estaremos, como dende a primeira edición.

Día da Ciencia na Rúa
9 de maio. Parque de Santa Margarida.
De 11,00 a 19,00

Actividades de AGAX

Taboleiros xigantes de xadrez de damas.
Concurso de Resolución de problemas.

12,30 – 13,30: Torneo de Pasapezas

16,30 – 17,30: Torneo de Partidas Rápidas

19/04/15

9 de maio: Día da Ciencia na Rúa

O sábado 9 de maio é o día da Ciencia na Rúa.

Esta festa da ciencia cumprirá vinte anos e dende o principio estivemos ali.

Todo o día para disfrutar de experimentos e de xogos no Parque de Santa Margarida.

18/12/14

III TORNEO DE NADAL

III TORNEO DE NADAL

Organiza: Club Deportivo Auténtico.

20 de decembro de 2014

Categorías: sub14, sub12, sub10 e sub8.

Horario: 11,30 – 12,15 – 13,00 – 13,45 – 17,00 – 17,45

Lugar: MUNCYT

Cota de participación: 3 euros.

Información: 981 150 168

25/05/14

Día Ciencia 2014: Torneo maiores

Santiago Domínguez logrou impoñerse no torneo de rápidas do Día da Ciencia na Rúa.

1. Santiago Domínguez,
2. Marcos Martínez,
3. Fran Pedreira,
4. Esteban Fidalgo,
5. Diego Bugliot,
6. Daniel Codesido,
7. Francisco Conde,
8. Daniel Pousada,
9. José Manuel Andión,